Zarządzanie i ekonomika w gospodarce surowcami mineralnymi

Charakterystyka studiów podyplomowych:

Celem studiów podyplomowych jest aktualizacja wiedzy, podniesienie kwalifikacji oraz przygotowanie Uczestników do działalności zawodowej w zakresie obejmowania kierowniczych stanowisk w przedsiębiorstwach górniczych.

Studia trwają dwa semestry, obejmują 161 godzin dydaktycznych. Rozpoczęcie zajęć przewidziano na miesiąc październik 2016r. Pierwszy semestr jest poświęcony przedmiotom z zakresu zarządzania finansami, majątkiem i kadrami, metodami oceny projektów inwestycyjnych, systemem podatkowym w gospodarce, jak również ekonomiczno-technologicznymi problemami eksploatacji odkrywkowej i rekultywacji oraz problemami organizacyjno-prawnymi działalności górniczej. Drugi semestr obejmuje zagadnienia związanie z zarządzaniem procesami produkcyjnymi, ekonomiką przedsiębiorstwa górniczego, rachunkiem kosztów, organizacją procesów wydobywczych i inwestycyjnych, jak również problemami ekonomiczno-technologicznymi z zakresu eksploatacji podziemnej. Studia zakończone są przygotowaniem pracy dyplomowej i jej obroną.

Uzyskanie dyplomu ukończenia studiów podyplomowych pozwoli na uzupełnienie lub rozszerzenie wiedzy z zakresu aspektów ekonomicznych, zarządczych, podatkowych oraz organizacyjnych gospodarki surowcami mineralnymi. Uczestnicy studiów zapoznają się z aktualnymi problemami ekonomiczno-technologicznymi oraz organizacyjno-prawnymi przedsiębiorstw górniczych. Absolwenci zatrudnieni w jednostkach naukowo-badawczych poszerzą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu ekonomiki i zarządzania przedsiębiorstwem górniczym.

Program studiów podyplomowych:

• Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa
  • Zarządzanie majątkiem i kadrami
  • Metody oceny projektów inwestycyjnych
  • Międzynarodowe rynki surowców mineralnych
  • System podatkowy w gospodarce
  • Ekonomiczno-technologiczne problemy eksploatacji odkrywkowej
  • Ekonomiczno-technologiczne problemy rekultywacji
  • Problemy organizacyjno-prawne działalności górniczej
  • Zarządzanie procesami produkcyjnymi w zakładach górniczych
  • Ekonomika przedsiębiorstwa górniczego
  • Rachunek kosztów
  • Marketing
  • Controlling w przedsiębiorstwie
  • Organizacja procesów inwestycyjnych
  • Organizacja procesów wydobywczych
  • Ekonomiczno-technologiczne problemy eksploatacji podziemnej
  • Seminarium dyplomowe

Sylwetka absolwenta:

Studia są skierowane do absolwentów szkół wyższych (magisterskich lub zawodowych) wszystkich kierunków, w szczególności do pracowników zakładów górniczych, jednostek naukowo-badawczych oraz absolwentów kierunków górniczych.
Słuchacze nabędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu aspektów ekonomicznych, zarządczych, podatkowych oraz organizacyjnych gospodarki surowcami mineralnymi, jak również zapoznają się z aktualnymi problemami ekonomiczno-technologicznymi eksploatacji oraz rekultywacji. Ukończenie studiów podyplomowych zostanie potwierdzone świadectwem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Czas trwania:

2 semestry – październik 2017 r. do czerwiec 2018 r.

Termin zgłoszeń:

do 30 września 2017 r.

Wymagane dokumenty:

• Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych lub poświadczona kopia dyplomu
  • Podanie o przyjęciu na studia (wzór tutaj)
  • Kwestionariusz osobowy (wzór tutaj)
  • Karta zgłoszenia
  • Poświadczenie wniesienia opłaty operacyjnej w wysokości 100 zł, która jest wliczona w wysokość całkowitej opłaty za studia podyplomowe

Tryb zgłoszeń:

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wypełnienia limitu przyjęć na daną edycję, kolejność zgłoszeń kandydatów nieprzyjętych zostaje zachowana przy rekrutacji na następną edycję studiów.

Liczba miejsc:

Miejsce zgłoszeń:

AGH, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii
Sekretariat Katedry Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle
al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków
pawilon A-1, pokój 315
Wymagane dokumenty można przesłać listem poleconym lub złożyć osobiście.

Osoba przyjmująca zgłoszenia:

dr hab. inż. Beata Trzaskuś-Żak
Tel. +48 12 617 41 62, +48 694 190 837
e-mail: t-zak@agh.edu.pl

Opłaty:

3 800 zł

Numer konta: 96 1240 4722 1111 0000 4858 2922

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko - opłata za studia podyplomowe "Zarządzanie i Ekonomika w Gospodarce Surowcami Mineralnymi", Wydział GiG, subkonto nr: 720 100 68 59 (Rekrutacja 2016/17)

Informacje dodatkowe:

Zajęcia na studiach odbywają się w weekendy.

Organizator studiów podyplomowych:

Wydział Górnictwa i Geoinżynierii