Aktualności

 

Serdecznie witamy na stronach stowarzyszenia Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego. Jesteśmy głównym organizatorem cyklu Kongresów World Mining Congress and Expo, będących kontynuacją dzieła prof. Bolesława Krupińskiego – założyciela tej szczytnej idei. Na naszych stronach znajdą Państwo informacje dotyczące naszego stowarzyszenia, jego działań w historii i dziś.


18 września 2017

IV Polski Kongres Górniczy w Krakowie

Stowarzyszenie Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego jest współorganizatorem IV Polskiego Kongresu Górniczego, który odbędzie się w dniach 20-22 listopada 2017 r. w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych losami polskiego górnictwa serdecznie zapraszamy do prezentacji swoich referatów oraz dyskusji w licznych sekcjach i panelach.
Szczegóły organizacyjne dostępne są pod adresem: http://pkg.edu.pl/


15 września 2017

Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego

W dniu 26.09.2017 r. (wtorek) o godz. 13.00 AGH paw. A1 pok. 217. Odbędzie się zebranie Zarządu Stowarzyszenia Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego.
W programie:

  1. Informacja o najbliższych wydarzeniach w IOC WMC
  2. Strategia dalszego działania SPK ŚKG wobec powstałej sytuacji.
  3. Ustalenie kandydata do reprezentowania Polski w International Organizing Committee IOC (jedno miejsce), które winno być obsadzone na IOC w Delhi w dn. 3.11.2017 r.
  4. 25. Światowy Kongres Górniczy w Astanie 2018 – reprezentacja Polski i finansowanie.
  5. Bieżące wydarzenia w Stowarzyszeniu.
  6. Wolne wnioski
Zapraszam wszystkich członków zarządu.

Piotr Czaja
Przewodniczący


14 września 2017

Broszura informacyjna o roli Polski w organizacji Światowych Kongresów Górniczych


Zachęcamy do lektury broszury informacyjnej o roli Polski w organizacji Światowych Kongresów Górniczych

Czytaj broszurę

1 marca 2017

25 Jubileuszowy Światowy Kongres Górniczy w Astanie Kazachstan

Już dostępny na stronie http://wmc2018.org/
Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się informacjami i rozpoczęcia przygotowań myśląc także o IV Polskim Kongresie Górniczym, który odbędzie się w listopadzie 2017 roku w Krakowie.

Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego


23 luty 2017

Zebranie Zarządu Stowarzyszenia

Uprzejmie zapraszam wszystkich członków Zarządu Stowarzyszenia na zebranie, które odbędzie się w AGH w czwartek 23. lutego o godz. 10:00 w pokoju 217 paw. A-1.

Piotr Czaja
Przewodniczący


17-22 października 2016

Relacja z 24. Światowego Kongresu Górniczego w Rio de Janeiro

W dniach 17-22.10.2016 r. zorganizowano 24. Światowy Kongres Górniczy, który odbył się w Rio de Janeiro. W związku z przejściem na emeryturę i złożeniem rezygnacji z funkcji Prezydenta Światowych Kongresów Górniczych przez prof. Józefa Dubińskiego, który pełnił tę funkcję przez ostatnie 12 lat, podczas 97-ego posiedzenia IOC w Rio de Janeiro w dniu 17.10.2016 roku w Hotelu Windsor Atlantica na nowego prezydenta Światowych Kongresów Górniczych został wybrany Prof. Marek Cała – obecny Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH. Jak zwykle polskie górnictwo i polska nauka górnicza była dobrze reprezentowana na kongresie. Niestety całkowicie zawiodło w tym roku górnictwo węgla kamiennego i brunatnego. Ciężar reprezentowania Polski spadł na Uczelnie Górnicze jak AGH, Politechnika Śląska i Politechnika Wrocławska oraz na centra naukowo-badawcze jak Główny Instytut Górnictwa, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, KGHM Cuprum, czy Centrum badawcze KOMAG. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową relacją Przewodniczącego Stowarzyszenia prof. Piotra Czai.

Czytaj relację

25 kwietnia 2016

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

W dniu 25. kwietnia 2016 r. w siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Polski Komitet Światowego Kongresu Górniczego z siedzibą w Krakowie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółówym protokołem Zebrania

Czytaj Protokół